Altın Hangi Fiyata Düşerse Yatırımcı İçin İyi Olur

Kripto Para Analisti, Gelecek Boğa Koşusu Sırasında Bitcoin Fiyatının 100.000 $ ‘a Vurgunu Olduğunu Söyledi

Konut Kredisi Hakkında Bilinmesi Gereken Her Şey

Piyasalarda Durum ve Değişmeler

Nissan, Renault gerginliğini hızlı bir şekilde düzeltmek için umutlara soğuk su döküyor

Finans 25 Haziran, 10:46'de eklendi

YOKOHAMA, Japonya (Reuters) – Salı günü Nissan Motor, Fransa’nın Renault SA’yla olan gergin ilişkilerine hızlı bir şekilde ayak uydurabilmek için soğuk su attı ve ortaklar arasındaki eşitsizliğin iki on yıllık otomobil yapım ittifakını çözebileceğini söyledi.

Nissan’ın Yokohama’daki yıllık genel kurul toplantısında yaptığı konuşmada, eski başkan Carlos Ghosn’un geçen yılki dramatik saygısından bu yana ilk kez konuşan İcra Kurulu Başkanı Hiroto Saikawa, Nissan’ın uzun zamandır gördüğü ortaklık yapısına rağmen, ittifaktaki eşitlik ruhunu korumak istediğini söyledi orantısız.

Salı günkü toplantı, iki ortağın, Saikawa ile Renault Başkanı Jean-Dominique Senard arasında Nissan’ın yeni oluşturulan yönetim komitelerine atanmaları üzerine duyurulan anlaşmazlığın çözülmesinden birkaç gün sonra geldi.

“Renault ile kazan-kazan ilişkisi istiyoruz. Saikawa, ittifak şu ana kadar başarılı oldu çünkü birbirimizin bağımsızlığına saygı duyduk. ”Dedi.

“Gerekirse sermaye yapımızı masaya koyacağız. İlişki bir kazan-kaybet ilişkisi haline gelirse, ilişki çok çabuk dağılır. ”

Yorumları, ittifak hakkındaki en son anıların en iyilerinden biri ve Nissan’ın ilişkiyle ilgili derin endişelerine işaret ediyor.

Saikawa, hissedarlarına “Önceliğimiz, performansımızı geri kazanmak, ittifakın geleceği hakkındaki tartışmaları ertelemek anlamına geliyor” dedi.

“İttifakın seçeneklerini tartışmak için gelecekte Renault ile fırsatlar yaratmak çok önemlidir. Bunları Senarden ile tartışmak istiyorum. ”

Japonya’nın en büyük ikinci otomobil üreticisi olan hissedarlar, Ghosn’un geçen yılki tutuklanmasının ardından inkar ettiği mali suistimal iddiaları üzerine tutuklanmasının ardından yeni bir yönetişim yapısı ve 11 üyeli kurulda oy kullandı.

Japon otomotiv üreticisinin% 43.4’üyle Nissan’ın en büyük hissedarı olan Renault, şirket denetimini ve personel adaylığını denetleyen Nissan gruplarındaki yöneticileri için ek temsil talep etti.

Saikawa başlangıçta bu talepleri zorladı, ancak geçen hafta Nissan sırasıyla adayları ve denetim komitelerinde Senard ve Renault CEO’su Thierry Bollore’ye sandalye verdi.

Her ne kadar bu manevra Nissan-Renault ittifakını krizin eşiğinden geri çekmesine yardımcı olmuş ve Saikawa’nın işini kurtarabilmiş olsa da, eski Ghosn teğmen şimdi gergin ortaklığa ayak uydurmaya çalışmanın vazgeçilmez görevi ile karşı karşıya kalmıştır.

Salı günü Nissan hissedarları da beklendiği gibi Saikawa’yı otomobil üreticisinin yönetim kuruluna iade etti. Yeniden atama, vekil danışmanların karşı çıkmasına karşı çıktığını görüyor.

Üst düzey bir Japon firmasının liderine karşı uluslararası proxy şirketleri tarafından yapılan nadir bir kamuoyunda, Uluslararası Hissedar Hizmetleri ve Cam Lewis, bu ayın başlarında Nissan hissedarlarını Saikawa’nın bir yönetmen olarak yeniden seçilmesine karşı oy kullanmaya çağırdı.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.