Hırvatistan Euro’ ya Geçişe Hazırlanıyor

Fındığın Maliyeti 15 TL Olarak Belirlendi

Küresel Piyasalar: Hisseler çekildi, ABD tahvil faizleri kayıplarını sildi

Beyaz Altın İle Sarı Altın Arasındaki Fark

Bitcoin Mitinge Devam Ediyor

Kripto Para 25 Haziran, 11:18'de eklendi

Kripto pazarı Salı günü Asya’da yeşil ile işlem gördü, Bitcoin 11.000 $ ‘ın üzerindeki sabit bir tutuşa tuttu. Toplam piyasa değeri bir önceki gün 320 milyar dolardan 333.4 milyar dolara yükseldi.

Bitcoin 11:22 PM ET (03:22 GMT) ile% 4,44 artarak 11,161,9 $ oldu. Bozuk para bugünlerde elinden gelenin en iyisini yapıyor, bir yıl önce 11.000 dolara ulaşan Mart 2018 seviyesine ulaştı.

Diğer büyük kripto para birimleri de daha yüksek işlem görmektedir. Ethereum% 2.73 artışla 311.48 $ ‘a yükseldi, XRP% 2.65 artışla 0.4686 $’ a yükseldi ve Litecoin% 0.86 artışla 135.66 $ ‘a yükseldi.

Facebook’un Terazi olarak bilinen kripto projesi yeniden odaklandı. ABD Mali Hizmetleri Komitesi, 17 Temmuz’da Terazi hakkında bir duruşma yapacak. Terazi, sosyal medya devi tarafından kullanıcılarının çevrimiçi ödeme yapması için geliştirilen bir şifreleme parası.

“Komite,“ Facebook’un Önerilen Şifreli Para Birimini ve Tüketiciler, Yatırımcılar ve Amerikan Mali Sistemine Etkilerini İncelemek ”başlıklı bir duruşma düzenleyecektir.

Komite başkanı Rep. Maxine Waters daha önce sosyal medya devine Terazi projesini ancak milletvekilleri ve düzenleyiciler incelemeden sonra devam ettirme çağrısında bulundu.

“Şirketin sıkıntılı geçmişi göz önüne alındığında, Facebook’tan (NASDAQ: FB) Kongre ve düzenleyicilerin bu sorunları inceleme ve harekete geçme şansı elde edene kadar bir kripto para birimi geliştirmeye yönelik herhangi bir hareket konusunda bir moratoryum kabul etmelerini istiyorum” dedi.

Terazi projesi ayrıca 16 Temmuz’da “Facebook’un Önerilen Dijital Para Birimini ve Veri Gizliliği ile İlgili Düşünceleri İncelemek” başlıklı bir oturumda Senato Bankacılığı Komitesi’nin önünde de duyulacak.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.