TCMB anketi: Yıl sonu dolar/TL beklentisi 6.3015

Faiz İndirimleri İçin Yeni Formül

S400 Sonrası Doların Seyri Nasıl Olur?

WhatsApp casusların yalnız aramalarla kontrolü ele almasına izin veriyor

Altın Hangi Fiyata Düşerse Yatırımcı İçin İyi Olur

Finans 13 Temmuz, 14:46'de eklendi

Altın her dönemde yatırımcısını sevindiren en değerli araçların başında gelir. Her yıl bir önceki yıla nazaran artış gösteren altın, bu yıl da yeni bir rekora imza attı ve oldukça büyük bir değer kazandı.

Yurt genelinde en fazla tercih edilen yatırım aracı olan altın, son yıllarda yatırımcısından da oldukça ilgi ve destek gördü. Dolar kurunun da büyük artış göstermesi ile altın fiyatları yatırımcısını oldukça sevindirdi. Doların hareketlenmesine bağlı olarak belirli dönemlerde altın fiyatlarında da düşüş yaşansa da, yine de yıl bazında değerlendirildiğinde yatırımcısına kazanç getirmeyi başardı.

Altın değer uzmanları şuan ki değerlerin oldukça yüksek olduğunu belirterek yatırım için almayı düşünenlerin bu kurlar üzerinden yatırımlarını yapmaları gerektiğini düşünüyor. Bir daha bu kadar yüksek değerlere ulaşmasının ise imkânsız olduğu düşünülüyor.

Bu Yıl Ons Değerinde Büyük Artış Gözlendi

Büyük oranda dolar kurunun altın fiyatlarını tetiklemesi nedeni ile doların yükseldiği her dönemde altın fiyatları da anormal şekilde bir artış gösterir. Dolar kurunun da yükselmesindeki yegâne sebep büyük olasılıkla ekonomide meydana gelen hareketlenmedir. Doların sabit kaldığı dönemlerde altın fiyatları da sabit kalır ve kararsız yatırımcıları hedef alır.

Bu yılın başlarından itibaren de piyasaya oldukça yüksek bir ons kuru üzerinden giren altın, uzun süre yükselişine devam ederek yatırımcısını sevindirecek hamleler atmayı başardı. Bu yılın geri kalan kısmında da ons kısmında çok farklı bir yükseliş beklenmemesi nedeni ile yatırımcıların çok fazla zaman geçmeden yatırımlarını gerçekleştirmeleri önerilir.

Altın Yatırımı Yapmak İçin Kur Takibi Önemli

Yapılan altınların belirli bir zaman sonra yatırıma dönüştürülmesi için piyasaları çok dikkatli takip etmek ve en doğru zamanı tercih etmek önemlidir. Yatırımın doğru dönemde yapılması ile yatırımcı en önemli tercihi yapmış olur. Altının dikkatli takip edilmesi ve kullanılması ile altında yaşanacak her türlü kaybın da önüne geçilir.

Yükselme döneminde kazanç getiren altın, olası kullanma veya yıpranmaya bağlı değer kaybını dengeler. Bu noktada dikkat edilmesi gereken altın satım işleminin uygulandığı bankaların işlem ücretleridir. Bankaların altını alış ve satış oranları birbirinden farklıdır. Bundan dolayı herhangi bir şekilde altın yatırımının yapılacağı durumlar söz konusu olduğunda mutlaka oranlar ve alım satım fiyatları incelenmelidir.

Yatırım İçin Doğru Zaman Beklenmeli

Altın yatırımlarında başarılı olmak ve kazanç elde etmek için piyasalar üzerindeki dengeyi sıkı  takip etmek ve doğru zamanda hamle yapmak gerekir. Altının piyasada en çok hareketlilik gösterdiği saatler, normal insanların da günlük hayatlarında en çok yoğun olduğu saatlere denk gelir. Bu dengeden zararlı çıkmamak ve günün her saati en doğru oranları takip etmek için doğru banka ile çalışmak gerekir. Altın işlemlerinde en başarılı işlemleri gerçekleştiren bankalar günün 24 saati, piyasaların kapalı olduğu durumlarda bile altın ons oranlarını takip eder ve müşterileri için sürekli günceller. Bu tutum, altın yatırımcılarının büyük oranda kazanç elde etmelerini sağlar.

Bankaların hizmete sunduğu internet bankacılığı hizmetleri, günün her saati gayet kolay bir şekilde bilgi almaya yardımcı olur. Her an kolay giriş yapılarak altın ons fiyatları hakkında güncel bilgi almak gerekir.

 

Altından Kazanç Sağlamak İçin Piyasaların Durulması Beklenmeli

Altın her dönemde kazandıran en önemli yatırım araçlarından birisidir. Temelde altın ile başlayan birikim işlemi, zamanla artarak büyük yatırımlar halini alır. Altın genel anlamda hangi dönemde alınırsa olsun kazanç sağlar. Doğru zamana göre yanlış bir zamanlama da yapılsa, az bir getiri sağlar ve zarar etmez. Bu nedenle birçok birikim sahibi, bu birikimlerini altına ve daha sonra yatırıma dönüştürecek kazançlı çıkar. Altın oranları belirli dönemlerde durumlar yaşar. Ons ayarı ile doğrudan ilgili olan bu durulma, ilerleyen aşamalarda ya yükseliş ya da düşüş ile sonlanır. Piyasalarda en doğru dönemi takip etmek ve durgun dönemlerde gerekli yatırımları gerçekleştirmek gerekir.

Altına Yatırım İçin Tercih Edilecek Yollar

Bankalar bu konuda oldukça güzel bir alternatiftir. Banka üzerinden açtırılacak bir altın hesabı ile her ay veya her dönem düzenli olarak yatırım yapılabilir. Altın içeren fonlar, altın için tercih edilecek bir diğer yoldur. Altın uzun vadede yapılması gereken bir yatırım aracı olduğundan, kısa dönemli yatırımlar için tercih edilmesi birçok risk içerir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.