Credit Suisse, InvestLab birimini İspanya Allfunds ile birleştirdi

FedEx, ABD hükümetine Çin’e ihracatın denetlenmesini ‘imkansız’ görevi yüzünden dava etti

Eldorado Resorts Caesars Entertainment’ı Nakit Ve Stokta 8.5 Milyar Dolara Satın Almayı Kabul Etti

Beyaz Altın İle Sarı Altın Arasındaki Fark

ABD Başkanı Donald Turmp Para Birimlerine Tepki Gösteriyor

Finans 15 Temmuz, 18:33'de eklendi

Kripto para birimleri genel düşüşe oran Bitcoin 10.500 dolar piyasa değeri de 300 milyar doların altına düştü. ABD başkanı Donald Trump ise bu değerlere Cuma günü büyük tepki vererek eleştiride bulundu. Bunun ardından da piyasada görülen dalgalanmalar Donald Trump’ın eleştirileri daha da arttırdı.

ABD Meclisi Mali Hizmetler Komitesi ABD’de yer alan teknoloji şirketlerinin finansal bir kurum olarak çalışmasını yasakladı. Aynı zamanda teknoloji firmalarının piyasaya sahte para göndermesini de yasakladı. Bu kanuna uymayanlara da tazminat davası açılacağı belirtildi. Bunun nedeni ise düşen piyasaya sahte paraların bir faydasının olmadığı gibi yasal suç olduğunun belirlenmesi oldu.

CNBC Bu Haberi Konuşuyor

CNBC kanalında yer alan habere göre Kripto para birimi Facebook üzerinden de oldukça büyük tepki görüyor. Dünyanın farklı ülkelerinden de sosyal medya hesabı kullanan bireyler Facebook üzerinden kurulan piyasa sayfalarında yapmış olduğu yorumlarla bu değerler hakkında eleştiri yapıyor.  Bununla beraber dijital cüzdan uygulaması olan Calibra da meclis tarafından büyük tepki görüyor. Bu konuda da Facebook ve İnstagram gibi sosyal medya hesaplarında tepki görülüyor.

Bu tepkinin ardından sunulan teklifi yani yasaklanan yasayı kabul etmeyen şirketlere günlük 1 milyon dolar ceza verilmesi düşünülüyor. Bunun göstergesi yasaya saygı gösterilmediği için ve düşen piyasanın daha da kötüye gitmesine yol açmasıdır. Şu ana kadar böyle bir cezaya maruz kalan firma görülmemiş olsa da bu kanun geçerliliğini korumaya devam ediyor.

Tüm bu gelişmelerin ardından Bitcoin yani piyasanın belirleyicisi 9.57 oranında düşüşe geçmiş durumda. Bu oran da yaklaşık 10 bin 167 dolara tekabül ediyor. Bu düşüş oranı da piyasanın 65.8’nin düşüşe geçmesine yol açtı. Yakın ülkelerde de bu düşüşten etkilenen vatandaşlar Twitter sosyal medya hesaplarından eleştirilerde bulunuyor.

Bu Düşüşten Tüm Piyasa Etkilendi

ABD başkanı Donald Trump’ın tepki verdiği belirtilen düşüşe doğru orantılı olarak piyasanın en yüksek birimi olan 100 birimden 24 saatte 33 milyar dolar yükseldi. Bu piyasadaki para değerleri ise Japan Content Token, Huobi Token, ABBC Coin, USD Coin ve True Coin olarak belirlendi. Piyasadaki düşüş oranına %33 oranında olan ve 44. Sırada yer alan ICON eşlik etti. Bu piyasa düşüşünden de en çok Bitcoin SV 21.99 oranıyla değer kaybetti.

Diğer birimler de değer kaybetti fakat en çok Bitcoin değer kaybettiği için ABD başkanı Donald Trump tepki göstermeye devam ediyor. ABD kanallarında neredeyse her gün bu konu gündeme geliyor. Şu an için yapılacak bir şey olmadığını belirten Donald Trump bu piyasa düşüşünü geride bırakmayı temenni ettiğini söylüyor.

En Yüksek Para Birimi Etkilenme Oranları

Bitcoin; %9.57 oranında

Etherium %17.47 oranında

Ripple %5.87 oranında

Litecoin %13.32 oranında

Bitcoin Cash %17.80 oranında

 

Binance Coin %9.13 oranında

Tether %0.35 oranında

EOS; %10.37 oranında

Bitcoin SV; %21.99 oranında

Stellar %11.63 oranında ABD Bitcoin piyasa düşüş değerinden etkilenmiş durumda.

John MsAfee İddialı Konuşuyor

John MsAfee Kripto para sektörünün ünlü isimlerinden biridir ve ABD’de görülen piyasa düşüşü hakkında çok iddialı konuşmalar yapıyor. Bitcoin değerinin tekrar yükseleceğine inanan John MsAfee, yapmış olduğu son Twitter paylaşımlarında sürekli güncel olarak Bitcoin değerlerinden bahsediyor. John MsAfee, yaptığı açıklamalarda Bitcoin değerleri hakkında piyasanın düzeleceğine dair bilgiler veriyor.

Bitcoin değerinin hala 10 milyar değerinde olduğunu belirten John MsAfee, yatırımcıların acele etmemesini ve daha sakin tavırlar sergilemesi gerektiğini vurguluyor. Aynı şekilde Facebook, İnstagram ve Twitter gibi sosyal medya hesaplarında paylaşılan eleştiri ve yorumların da durması gerektiğini belirten John MsAfee Donald Trump’dan da sakin olmasını bekliyor.

Eleştiri ve yorumlar çoğaldıkça ortalığın gerildiğini belirten John MsAfee vatandaşlara sakin kalmalarını ve sabırlı bir şekilde beklemelerini talep ediyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.